Yükleniyor, lütfen bekleyiniz...

Sunset İkoor
www.sanset-insaat.com.tr

go back

Hakkımızda - M.Hasip Erol

1973 yılında TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra Amerika’da University Of Georgia’da İşletme okudu. ”Metal Crafter” adı altında çeşitli eyaletlerde ithal bakır ve pirinç aksesuar mağazalarını açtı. Bu arada 1981 ve 1982 yılları arasında Andrew Young Başkanlığı'nda 9 ay boyunca Uluslararası Ekonomik Forum Bölümü'nde danışmanlık yaptı.

 

1984 yılında askerliğini yapmak üzere Türkiye’ye döndü. 1984 ve 1986 yılları arasında Vikosan A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcılığı yaptı. 1986’da İnanç A.Ş. şirketini 2 arkadaşıyla beraber kurarak 1990 yılına kadar uluslararası İthalat İhracat mümessillik dalında faaliyet göstermiştir.

 

1989 yılında halen faaliyet gösteren Home Center mağazalarını kurarak Amerika’dan tanınmış markaların mobilyalarını ithal ederek, bu gün Türkiye’de tanınan bir çok Amerikan mobilya markasının Türkiye pazarına girmesini sağlamıştır. Mağazaların faaliyetleri halen devam etmektedir. Bu arada Sanset İnşaat A.Ş. firmasını kurarak, Ankara bölgesinde çeşitli yap sat şeklinde inşaatlar yapmış, bu faaliyetlerinin yanında Türk Telekom, TEK gibi kuruluşlara İtalya ve Finlandiya’da yoğun miktarda kullanılan enerji ve telefon direkleri tedarik etmiştir. TPAO şirketine kuyu başı malzemeleri, Aselsan’a elektronik harp gereçleri gibi malzemelerin satışını yapmıştır. Tüm bu faaliyetlerinin yanısıra Türkiye’de dış kredi kaynaklı ilk Organize Sanayi Bölgesi atık su arıtma tesislerinin anahtar teslimi teminini sağlamıştır.

 

1997-1999 yılları arasında Hazineden Sorumlu Bakanlık’ta Özel Danışman olarak uluslar arası toplantılara katıldı. 2005 senesinde anahtar teslimi otel taahhüt ve mobilya işleri faaliyetleri gösteren Sanset-İkoor Ltd. Şti. firmasını kurarak yurtiçi ve yurtdışında bir çok başarılı projeye imza atmış olup, gelecekte de başarılı projelere imza atmak üzere, halen Sanset İnşaat A.Ş. ile faaliyetlerine devam etmektedir.Bana Özel